Wybrane realizacje

Biała, Gmina Rząśnia - szkoła podstawowa

Obiekt należy podzielić na dwie części: część szkoły podstawowej oraz część sali gimnastycznej. Część szkoły podstawowej znajduje się na planie zbliżonym do kwadratu z dodatkowym wejściem Fundamenty w postaci żelbetowych ław. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe (pustaki ceramiczne gr 25 cm oraz styropian EPS 70 gr 14 cm). Ściany wewnętrzne nośne – pustaki ceramiczne 25 cm. Pod dźwigarami dachowymi przewidziano żelbetowe słupy. Strop w konstrukcji gęstożebrowej – Teriva III. Konstrukcja dachu kopertowa z drewna klejonego warstwowo. Na sali gimnastycznej przewidziano podobne rozwiązania: ławy fundamentowe poszerzone przy słupach żelbetowych, ściany dwuwarstwowe wzmocnione słupami, dźwigary dachowe z drewna klejonego.

Gliwice - kryta pływalnia Kąpielisko Leśne

Projekt zakładał wykonanie konstrukcji hali z żelbetu, drewna klejonego i stali. Ściany zewnętrzne murowane z bloczków Silka E24, prefabrykowane z betonu zbrojonego, z przeszkleniami fasadowymi w konstrukcji aluminiowej. Fundamenty żelbetowe z betonu wodoszczelnego B25 i stali 34GS. Budynek hali basenowej posiada konstrukcję nośną, przekrycia z drewna klejonego warstwowo. Konstrukcję nośną przekrycia hali stanowią dźwigary drewniane z drewna klejonego warstwowo oparte na słupach drewnianych. Dźwigary główne nośne z drewna klejonego warstwowo wykonane w klasie GL28c wg PN-B-03150/Az3 - PN-EN 1194 i przekroju poprzecznym 1576 – 2500 -1576 mm / 220 mm.

Mielec

Projekt konstrukcyjny krytej pływalni w Mielcu. Układ nośny jako konstrukcja szkieletowa, żelbetowa wylewana na mokro. Stropy żelbetowe oraz gęsto żebrowe typowe wg systemu PSKJS, oparte na belkach żelbetowych. Słupy stężone wieńcami żelbetowymi w poziomie każdej kondygnacji. Ściany wypełniające z bloczków gazobetonowych.

Mrzeżyno

Hala widowiskowo – sportowa oraz budynek hotelowy zostaną wykonane w technologii monolitycznej żelbetowej. Fundamenty w postaci płyty żelbetowej na ruszcie żelbetowym, ściany, schody oraz stropy żelbetowe. Konstrukcja zadaszenia hali widowiskowo-sportowej z drewna klejonego warstwowo, konstrukcja zadaszenia zaplecza hotelowego z drewna klejonego KVH C24 o spadku do osi obiektu. Budynek hali widowiskowo- sportowej ma wymiary w rzucie, w osiach 44,05m x 33,0 m. Konstrukcję nośną przekrycia hali sportowej stanowią dźwigary z drewna klejonego warstwowo klasy GL28c wg PN-B-03150/Az3 - PN-EN 1194. Dźwigary posiadają stałą grubość 200 mm i zmienną wysokość przekroju. Dźwigary o rozpiętości 33,0 m w osiach, rozmieszczone w rozstawie osiowym co 4,0 oparte na konstrukcji żelbetowej. Dźwigary połączone są ze słupami żelbetowymi za pomocą marek stalowych spawanych na montażu do głowic wbudowanych w trakcie betonowania oraz śrub M20 klasy min. 5.8.

Żyrardów - kryte lodowisko

Projekt konstrukcji zadaszenia krytego lodowiska w Żyrardowie. Zadaszenie lodowiska w postaci wiaty, konstrukcja wiaty jest mieszana, fundamenty w postaci stóp żelbetowych , na których znajdują się słupy żelbetowe o kształcie trapezowym . Na słupach żelbetowych oparta jest konstrukcja zadaszenia z drewna klejonego warstwowo. Konstrukcja w postaci belek prostych ze ściągiem stalowym.

Menu